23. mezinárodní dudácký festival
STRAKONICE / 23.–26. 8. 2018

Program podle scén

B - Hrad

Čtvrtek 23.08

16:00,

Historie dud v Nizozemí a dudácká sbírka Jeroena de Groota

Přednáška k výstavě dud (Kapitulní síň) Přednáší: Jeroen de Groot

20:00,

Dudy málem ve fraku

Čeští a zahraniční sólisté s Kolegiem plzeňských fi lharmoniků Režie: Dalibor Bárta, průvodní slovo Zdeněk Vejvoda

Pátek 24.08

10:00,

Zpívánky s moldánky

Prácheňáček a jeho hosté hrají a zpívají pro děti a s dětmi Režie a průvodní slovo: Jaroslav Bašta

12:30,

Hudební navštívenka zahraničních hostů

Koncert dudáckých kapel Režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda

15:00,

Zadudej, dudáčku, jak umíš

Pořad jihočeských a západočeských souborů a jejich hostů Režie a průvodní slovo: Martin Rusek, Zdeněk Vejvoda

23:00,

Středověké dudy na hradě i v podhradí

Historické dudácké soubory z Čech, Slovenska, Rakouska a Holandska, Režie: Míla Vaváček, průvodní slovo: Miroslav Valha

účinkující:

Dei Gratia + Aiwa Tribe! (Tábor), Duro Nux (Jablonec n. Nisou), Subulcus (Liberec), Peregrin (Praha), Narrengold (Rakousko), Hailander  (Holandsko), Spojené Huky (Slovensko)

Sobota 25.08

10:00,

Komu se nelení, tomu se zelení

Regionální pořad souborů, dudáckých muzik a dudáků ze Strakonic Režie: Irena Novotná, průvodní slovo: Martin Hodina a Jiří Záhorský

12:30,

Čarování na dudácké píšťale

Pořad českých a zahraničních dudáků sólistů (Rytířský sál) Režie a průvodní slovo: Patrik Ředina

13:00,

Polka jede!

Taneční vizitka zahraničních souborů Režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda

14:00,

Zlatá brána otevřená

Hravý pořad pro malé děti, v němž si při dudách společně zazpíváme, zahrajeme i zatančíme (Maltézský sál) Režie a průvodní slovo: Irena Novotná

14:30,

Prezentace výrobců dud a bordunových nástrojů

(třetí hradní nádvoří ) Režie a průvodní slovo: Míla Vaváček

15:00,

Do kolečka neboli Umadum

Zapomenutý dudácký rukopis z Chebska z počátku 19. století (Rytířský sál) Režie a průvodní slovo: Tomáš Spurný

16:30,

Dostaveníčko českých dudáků pod Rumpálem

Pořad jihočeských a západočeských souborů a jejich hostů Režie a průvodní slovo: Patrik Ředina

21:30,

Ohnivé dudy

Noční show s dravou punk-rock-medieval muzikou a ohněm Režie: Míla Vaváček, průvodní slovo: Miroslav Valha

účinkující:

Narrengold (Rakousko), Krless (Praha), Benjaming’s Clan (Turnov), Fireshow Artego (Vimperk)

Neděle 26.08

10:00,

Jsme malí, ale šikovní

Pořad dětských folklorních souborů Režie a průvodní slovo: Jaroslav Bašta

10:30,

Dudácké kontrasty

Aneb dudy v různých hudebních žánrech (Rytířský sál) Režie a průvodní slovo: Irena Novotná

15:00,

Závěrečný galakoncert zahraničních souborů

Režie: David Pavlíček, průvodní slovo David Pavlíček a Ladislav Šimeček

Změna programu vyhrazena.