23. mezinárodní dudácký festival
STRAKONICE / 23.–26. 8. 2018

Program

Download PDF

Pondělí 16.07

09:00,

(od 16.07 do 31.08)

Historie dud v Nizozemí a dudácká sbírka Jeroena de Groota

Pořádá Muzeum středního Pootaví, kapitulní síň strakonického hradu, vernisáž 16. 7. v 16:00, přednáška k výstavě 23. 8. v 16:00

Středa 01.08

09:00,

(od 01.08 do 01.09)

Dudy v obrazech - výstava obrazů Valentina Horby

1.8 - 3.9. 2018

Na počest skupiny Hailander z Holandska pořádá Šmidingerova knihovna Strakonice, vstupní hala

Čtvrtek 23.08

16:00, Kapitulní síň

Historie dud v Holandsku

přednáška k výstavě dud ze sbírky J. de Groota, kapitulní síň

20:00, hradní nádvoří

Dudy málem ve fraku

Čeští a zahraniční sólisté s kolegiem plzeňských filharmoniků hradní nádvoří – režie D. Bárta, průvodní slovo Zdeněk Vejvoda

účinkující: orchestr z Plzně a zahraniční hosté, dirigent D. Bárta

 

Pátek 24.08

10:00, hradní nádvoří

Zpívánky s moldánky

Prácheňáček a jeho hosté hrají a zpívají pro děti a s dětmi.

(hradní nádvoří – režie a průvodní slovo Jaroslav Bašta)

 

12:30, hradní nádvoří

Hudební navštívenka zahraničních hostů

Koncert dudáckých kapel

režie a průvodní slovo - Z. Vejvoda

15:00, hradní nádvoří

Zadudej, dudáčku, jak umíš

 

Pořad jihočeských a západočeských souborů a jejich hostů.

režie a průvodní slovo Martin Rusek, Zdeněk Vejvoda)

 

17:00,

Průvod dudáků městem

Lidická/Hrnčířská, Velké náměstí, Měšťanský pivovar, hrad, letní kino

19:00, letní kino

Nejen Švanda, i Dudák... aneb Vítejte ve Strakonicích

 

Galakoncert zahraničních souborů.

režie David Pavlíček, průvodní slovo David Pavlíček, Lucie Tryhuková

 

20:30, scéna u Markéty

Curlies

22:00, Katovická ul., most J. Palacha, lávka u pivovaru

Dudácké kasací

 

Slavnostní zahajovací ceremoniál. Ohňostroj

(Katovická ul., most J. Palacha, lávka u pivovaru)

 

22:30, scéna u Markéty

Bajadéra Joy

23:00, hradní nádvoří

Středověké dudy na hradě i v podhradí

Historické dudácké soubory z Čech, Slovenska, Rakouska a Holandska.

režie Míla Vaváček, průvodní slovo Miroslav Valha

účinkující:

Dei Gratia + Aiwa Tribe! (Tábor), Duro Nux (Jablonec n. Nisou), Subulcus (Liberec), Peregrin (Praha), Narrengold (Rakousko), Hailander  (Holandsko), Spojené Huky (Slovensko)

23:00, Pivovar

Alou vivat, budem pívat

Pijácké písničky v podání chodských a strakonických muzikantů

režie a průvodní slovo Martin Rusek

Sobota 25.08

09:00, kostel u sv. Markéty

Poutní písně a hudba

 

Duchovní dudácká hudba z Čech, Rakouska a sousedních zemí.

režie Sepp Pichler, průvodní Roman Dvořák

 

10:00, Pivovar

Ondrášek

Frýdek Místek

10:00, hradní nádvoří

Komu se nelení, tomu se zelení...

 

Regionální pořad souborů, dudáckých muzik a dudáků ze Strakonic

režie Irena Novotná, průvodní slovo Martin Hodina a Jiří Záhorský

 

10:00, scéna U Markéty

AegeanFolk Dance Group

Turecko

11:30, scéna U Markéty

Hailander

Holandsko

11:30, Pivovar

Robson´s Choice

Velká Británie

12:30, scéna U Markéty

Bagad Elven

Francie

12:30, Pivovar

Chodský soubor Mrákov

12:30, Rytířský sál

Čarování na dudácké píšťale

 

Pořad českých a zahraničních dudáků sólistů.

režie a průvodní slovo Patrik Ředina

 

 

13:00, hradní nádvoří

Polka jede!

Taneční vizitka zahraničních souborů

režie a průvodní slovo Zdeněk Vejvoda

 

14:00, Pivovar

Neilston & District Pipe Band

Velká Británie

14:00, scéna U Markéty

Spojené Huky

Slovensko

14:00, Maltézský sál

Zlatá brána otevřená

 

Hravý pořad pro malé děti, v němž si při dudách společně zazpíváme, zahrajeme i zatančíme.

režie a průvodní slovo Irena Novotná

 

14:30, III. hradní nádvoří

Prezentace výrobců dud a bordunových nástrojů

režie a průvodní slovo Míla Vaváček

14:30, hradní nádvoří

Dostaveníčko českých dudáků pod Rumpálem

Pořad jihočeských a západočeských souborů a jejich hostů

režie a průvodní slovo Patrik Ředina

15:00, scéna U Markéty

Mick Loos

Německo

15:00, Rytířský sál

Do kolečka neboli Umadum

Zapomenutý dudácký rukopis z Chebska z počátku 19. století

režie a průvodní slovo T. Spurný

15:30, Pivovar

Ondřej a Lucie Tryhukovi

16:00, scéna U Markéty

"Maria Lätäretu" Folk ensemble

Rumunsko

16:30, Pivovar

Wisieloki Rawicz

Polsko

17:30, scéna u Markéty

Chip&Co

Praha

18:00, Pivovar

Emsemble Unisonus

Rakousko

19:00, Scéna u sv. Markéty

Pipes and Pints

Praha

19:00, Pivovar

Radost

Kamenný Újezd

19:00, scéna U Markéty

Dick O´ Brass

Praha

19:30, letní kino

Ej, dudy moje!

Galakoncert zahraničních souborů

režie David Pavlíček, průvodní slovo David Pavlíček, L. Šimeček

20:30, Pivovar

Hynek a Patrik Hradečtí

21:30, Pivovar

Budus

České Budějovice

21:30, hradní nádvoří

Ohnivé dudy

Noční show s dravou punk-rock-medieval muzikou a ohněm.

hradní nádvoří – režie Míla Vaváček, průvodní slovo Miroslav Valha

účinkující:

Narrengold (Rakousko), Krless (Praha), Benjaming’s Clan (Turnov), Fireshow Artego (Vimperk)

 

22:00, scéna u Markéty

Claymore

Štětí

22:30, kulturní dům

Hopsasa, hejsasa, každej se natřásá

Dudácký bál s výukou tanců pro každého; vystoupí domácí i zahraniční muziky.

dům kultury – režie a průvodní slovo Irena Novotná, Jaroslav Bašta

 

Neděle 26.08

09:00, kostel sv. Markéty/Palackého náměstí

Mezinárodní dudácká mše

10:00, Pivovar

Budus

České Budějovice

10:00, hradní nádvoří

Jsme malí, ale šikovní

Pořad dětských folklorních souborů.

režie a průvodní slovo Jaroslav Bašta

 

10:30, Rytířský sál

Dudácké kontrasty

Aneb dudy se představují v nejrůznějších hudebních žánrech.

režie a průvodní slovo Irena Novotná

10:30, scéna U Markéty

Banda De Gaitas "NOVA ERA"

Španělsko

11:00, Pivovar

Ponitran

Slovensko

11:30, Scéna u sv. Markéty

Ivykos (GR)

Řecko

13:00,

Průvod dudáků městem

 

Lidická/Hrnčířská, Velké náměstí, Měšťanský pivovar, hrad, letní kino

 

15:00, letní kino

Galakoncerty zahraničních souborů

letní kino, hradní nádvoří

režie David Pavlíček, Zdeněk Vejvoda

průvodní slovo průvodní slovo David Pavlíček, L. Šimeček a Zdeněk Vejvoda

15:00, hradní nádvoří

Galakoncert zahraničních souborů

letní kino, hradní nádvoří

režie David Pavlíček, Zdeněk Vejvoda

průvodní slovo průvodní slovo David Pavlíček, L. Šimeček a Zdeněk Vejvoda

 

Změna programu vyhrazena.