Celkový program festivalu

ČTVRTEK 25. 08.

18:00 - Přivítání zahraničních hostů 

                    hradní terasy (neveřejné)

19:30 - Když Bonapart vojny začal. - rekrutské, vojenské a historické písně z jižních Čech a Pošumaví

                         hradní nádvoří - režie: T. Spurný, průvodní slovo: M. Škoda

PÁTEK 26. 08.

10:00 - Na tom hradním nádvoří dudy zrána švitoří. - zpívání s Prácheňáčkem a jeho hosty 

                         hradní nádvoří - režie a průvodní slovo: Jaroslav Bašta

12:30 - Hudební navštívenka zahraničních hostů - koncert dudáckých kapel

                     hradní nádvoří - režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda


14:00 - Zora Soukupová - duše jihočeského národopisu - přednáška ke 100. výroční narození spoluzakladatelky MDF ve Strakonicích 

                     Rytířský sál - režie a průvodní slovo: M. Macková

15:00 - Doma je tam, kde se zpívá. - pořad jihočeských a západočeských souborů a jejich hostů 

                           hradní nádvoří - režie a průvodní slovo: Martin Rusek 

17:00 - Festivalový průvod městem

19:00 - Dudácké kasací - strakonické soubory a jejich zahraniční hosté

                     letní kino - režie a průvodní slovo: D. Pavlíček

22:00 - Vítejte ve Strakonicích! - slavnostní otevření festivalu s ohňostrojem

                        Katovická ul., most J. Palacha, lávka u pivovaru - režie: M. Rusek, průvodní slovo: Martin Rusek a Dušan Pilík

23:00 - Páni muzikanti, zahrajte nám. - veselé hudební setkání českých souborů a muzik  

                         hradní nádvoří – režie: Z. Vejvoda a průvodní slovo: Josef Kuneš 


Scéna u Markéty

17:00 - Shivers (Strakonice)

18:30 - Piánko (Strakonice)

19:30 - Chip&Co (Praha)

21:00 - Benjaming´s Clan (Trutnov)

23:00 - Celtica - Pipes Rock (Rakousko)

00:30 - Bajadéra Joy (Strakonice)


SOBOTA 27. 08.

09:00 - Hudba promlouvá a slova znějí. - pořad duchovní dudácké hudby

                    kostel sv. Markéty - režie a průvodní slovo: K. Hodinová a průvodní slovo též: Roman Dvořák          

10:00 - Kdyby mně to Pán Bůh dal, aby si mě dudák vzal. - regionální pořad souborů, dudáckých muzik a dudáků ze Strakonicka

                     hradní nádvoří - režie: Irena Novotná, J. Kolářová a průvodní slovo: M. Hodina

12:30 - Taneční vizitka zahraničních souborů

               hradní nádvoří - režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda

13:00 - My jsme malí řemeslníci, zpěváci i tanečníci. - hravý pořad pro děti se společným zpíváním a muzicírováním

                         Maltézský sál - režie a průvodní slovo: Irena Novotná 

14:00 - Čarování na dudácké píšťale.

                     Rytířský sál - režie a průvodní slovo: M. Vaváček

15:00 - Dostaveníčko pod Rumpálem - pořad jihočeských a západočeských souborů a jejich hostů

                    hradní nádvoří - režie: Z. Vejvoda a J. Frühauf, průvodní slovo: M. Šantora

17:00 - Dudy ve worldmusic - koncert kapel z Čech a Slovenska 

                    letní kino - režie a průvodní slovo: Míla Vaváček

18:00 - Hrají a zpívají mladí Plzeňáci - lidové písně a dudácká hudba v úpravách skladatelských osobnostní Československého a Českého rozhlasu

                    hradní nádvoří - režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda

20:00 - Kudy z nudy? Kup si dudy. - galakoncert zahraničních souborů a jejich hostů 

                    letní kino - režie a průvodní slovo: David Pavlíček

21:30 - Středověké dudy na hradě a v podhradí

                    hradní nádvoří - režie: Míla Vaváček, průvodní slovo: Miroslav Valha

23:00 - Dudácký bál s výukou tanců pro každého 

                    dům kultury - režie a průvodní slovo: Irena Novotná a Jaroslav Bašta


Scéna u Markéty

(mezi kapelami vždy 30 minut pauza)

10:30 - Real Banda de Gaitas (Španělsko)

12:00 - Furiant (České Budějovice)

13:00 - Evros (Řecká obec Javorník)

14:00 - Robson's Choice (Anglie)

15:00 - Kevrenn Brest St. Mark (Francie)

90 minut pauza

17:30 - Dick O´Brass (Praha)

19:00 - Curlies (Praha)

20:30 - Claymore (Štětí)

22:00 - The Sidh (Itálie)

23:30 - AC/DC Revival (Ostrava)


Scéna u pivovaru

(mezi kapelami vždy 30 minut pauza)

10:00 - Ondrášek (Frýdek Místek)

11:30 - Hrvatski gajdaški orkestar (Chorvatsko)

12:30 - Mladá dudácká muzika (Strakonice)

13:30 - Hailander (Holandsko)

14.30 - Dudáci ze Strakonic (Strakonice)

15:30 - Confrérie des Muchards de Saint-Druon (Belgie)

16:30 - Dudácká muzika Pod Rumpálem (Strakonice)

17:30 - Bordunitis (Rakousko)

18:30 - Strakonická dudácká muzika (Strakonice)

19:30 - Švandova dudácká muzika (Strakonice)

20:30 - Písečan (Písek)


NEDĚLE 28. 08.

09:00 - Mezinárodní dudácká mše

                    SCÉNA U MARKÉTY

10:00 - Budem zpívat, budem hrát, roztančíme celý hrad. - pořad dětských folklorních souborů

                    hradní nádvoří, režie a průvodní slovo: Jaroslav Bašta

10:00 - Kontrasty. Dudy v nejrůznějších hudebních žánrech.

                  Rytířský sál, režie a průvodní slovo: Irena Novotná 

11:30 - Prezentace výrobců dud a bordunových nástrojů

                   třetí nádvoří, režie a průvodní slovo: Míla Vaváček

13:00 - Festivalový průvod městem

15:00 - Závěrečné galakoncerty zahraničních souborů  

                    letní kino, hradní nádvoří: režie a průvodní slovo: D. Pavlíček, Z. Vejvoda


Scéna u Markéty

09:00 - Mezinárodní dudácká mše

10:00 - Blatenští dudáci (Blatná)

11:30 - Virtus (Maďarsko)


Scéna u pivovaru

10:00 - Cominia Gens (Itálie)

11:00 - Gajdošská hudba Beskýd z Oravskej Polhory (Slovensko)


Doprovodný program 

Staročeský jarmark u hradu pod Jelenkou

26.08. - 28.08. 

ŠVANDA DUDÁK (nejen) ve Strakonicích - výstava v Maltézském sále a sále U Kata

Výstava vznikla ve spolupráci s Národním muzeem v Praze, připomíná divadelní báchorku z roku 1847, ke které J. K. Tyla inspirovala legenda o strakonickém dudákovi.

10:00 - 17:00

Nová expozice dud a dudáckých tradic v Muzeu středního Pootaví na hradě

09:00 - 17:00

Evropské setkání výrobců dud (III. hradní nádvoří)

26. 08. - 27. 08. 

Odpočinková a občerstvovací zóna v Panské zahradě (za letním kinem)